Czekolada

Ciekawostki Czekolada jest to słodki wyrób cukierniczy. Ludzie najbardziej cenią sobie słodką czekoladę zapominając tez tą najzdrowszą jest właśnie gorzka. Czekolada zawiera przede wszystkie skrobie. Barwniki, kakao i tłuszcze wszystko to wpływa na jej znakomity smak. Czekolady bywają przeróżne na rynku można spotkać czekoladę biała z dodatkami wszystko to po to, aby zaspokoić gusta konsumentów. Czekolada to wyrób cukierniczy jak wcześniej wspominałam, który jest bardzo słodki to w głównej mierze decyduje o tym, że tak często jest kupowana. Nawet ludzie uprawiający wspinaczkę jedzą ją, aby zregenerować swoje siły. Czekolada jest bardzo kaloryczna, ale nie tylko, ponieważ jest uważana za glony afrodyzjak. Dowiedziono ze spożycie czekolady uwalnia nasze endomorfiny do mózgu, dzięki czemu człowiek ma dobry humor i bardziej jest skłonny na wszelkiego rodzaju ustępstwa oraz romantyczne sytuacje. Należy zaznaczyć ze na tego typu słodka przyjemność są najbardziej podatne kobiety warto o tym pamiętać przy przygotowywaniu kolacji

Wielu sprzedawców w swojej ofercie ma bogatą propozycję usług i produktów. Czasami warto pomyśleć o tym, czy nie opłaca nam się zrobić jednorazowo większych zakupów, by oszczędzić sobie w przyszłości kosztów związanych w wielokrotnym przesyłaniem produktów. Załóżmy w tym miejscu, że raz w tygodniu kupujemy za pośrednictwem sklepu internetowego film DVD. Za film każdorazowo płacimy 20 złotych. Za każdym razem płacimy dodatkowo 10 złotych kosztów wysyłki zakupionego przez nas filmu. Daje nam to sumę 80 złotych za filmy + 40 złotych za przesyłki, czyli w sumie 120 złotych w miesiącu. Jeśli jednak te 4 filmy kupimy za jednym razem, to płacimy tylko 10 złotych za przesyłkę tych filmów. Jeśli chodzi o filmy, to niczego nie tracimy. Jeśli chodzi natomiast o finanse, to oszczędzamy 30 złotych. Daje nam to jedną czwartą ceny, można uznać to za 25% procentowy rabat. Warto więc pomyśleć, o większych zakupach, nie zawsze bowiem przekłada się to na straty.

Obliczono też, że gdyby jej wymiary "przełożyć" na realną kobietę to ważyłaby 23,5 kg i miała wymiary 84-46-80 przy 175 cm wzrostu. Oskarża się ją więc o to, że wzbudza agresję, szczególnie wśród chłopców, którzy mają świadomość, że jest ona niedoścignionym ideałem kobiety, której nigdy nie zdobędą. Barbie to symbol wyzwania jakie współczesne ciało stawia granicom natury. To symbol ciała wykreowanego przez marzenia. Jej ciało jest z plastiku, który można formować i takie też są ciała w konsumpcjonistycznych społeczeństwach- kształtowane przez siłownie, aerobiki, operacje plastyczne. To doskonałe ciało nigdy nie będzie w pełni osiągalne więc jest obiektem ciągłego pożądania. Barbie jest symbolem nacisku na to, co wizualne i na kształtowanie siebie za pomocą konsumpcji. Ona jest kobietą sukcesu więc dzisiejsza kobieta sukcesu musi być tak samo zadbana, mieć idealne ciało, bo nikt sobie nie wyobraża takiej kobiety jako 40-latki z lekką nadwagą, w siwych niemodnie obciętych włosach, niewydepilowanych nogach i bez makijażu. Dziś oferuje się kosmetyki już nawet 6 latkom więc Barbie jest dla nich pięknym ideałem a nie tylko zabawką.